КК ПЛАЧКОВИЦА БАСКЕТ СО ПОРАЗ ОД КК СПОРТ ТИМ

Екипата на КК Плачковица Баскет во 17-то коло претрпе пораз од првопласираната екипа на табелата од Третата кошаркарска лига на Македонија КК Спорт Тим од Неготино.

Значително ослбени без тројца играчи од првиот тим нашата екипа во најтешкиот натпревар од оваа сезона даде се од себе но неуспеа во овој натпревар.

Следното и последно коло се игра во Радовиш на 21 Април, каде што КК Плачковица Баскет ја пречекува екипата на КК Дино Баскет.

КК СПОРТ ТИМ – КК ПЛАЧКОВИЦА БАСКЕТ 84:68

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза