ФК ДЕТОНИТ ОСТВАРИ УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА

ФК Детонит денес на Градскиот стадион во Радовиш ја продолжи серија без пораз во оваа сезона. Во 18-то коло од Третата лига (Југо) денес беше совладана екипата на ФК Тиверија од Струмица со резултат 1-0, полувреме 0-0.

Проверете !

Стрелец на единствениот гол за ФК Детонит беше Мартин Ристов.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза