ФК ДЕТОНИТ СО ПОБЕДА ПРОТИВ ФК ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО

Во натпреварот од Третата фудбалска лига (Југоисток) во неделата кој беше одигран во Дојран помеѓу ФК Дојранско езеро и ФК Детонит со пресврт во второто полувреме нашиот клуб дојде до нови три бода.

 

ФК Дојранско езеро-ФК Детонит 2:3 (1:0)

Стрелци за ФК Детонит: Даниел Бојчев, Фенов Антонио и Антонио Лукаров

ФК Детонит останува лидер на табелата со 9 бода предност пред второпласираниот ФК Василево.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза