ФК ДЕТОНИТ СО ПОБЕДА ПРОТИВ ФК СПАРТМАНИ

ФК Детонит во денешната средба од третиот круг на разигрувањето успеа да го совлада незгодниот ФК Спартмани од Градско Балдовци кој е единстената екипа од оваа сезона што успеа да му зеде бод на нашиот клуб.

ФК Детонит Јуниор – ФК Спартмани 1:0 (0:0)

Стрелец на еденствениот погодок беше Мартин Ристов.

ФК Детонит останува лидер на табелата со 9 бода пред второ пласираниот ФК Василево на 6 кола до крајот на првенството на 3 лига југоисток

About the author /


Related Articles

Временска прогноза