ФК ДЕТОНИТ СО СЛУЖБЕН РЕЗУЛТАТ ДО НОВИ ТРИ БОДА

ФК Детонит вчера на Градскиот стадион требаше да одигра натпревар со ФК Академија Кукла, но гостите не се појавија на стадионот.

ФК Детонит-ФК Академија Кукла 3:0 – службено.

На уште 4 кола до крајот на првентсвото Детонит останува лидер на табелата со 9 бода разлика пред второпласираниот

About the author /


Related Articles

Временска прогноза