ФК ПЛАЧКОВИЦА СО ПОРАЗ ОД ФК БОРЕЦ

ФК Борец пред своите навивачи славеше со резултат 3-0 против ФК Плачковица во натпреварот кој се одигра во саботата во Велес. 

Со оваа победа Борец е на втората позиција и бараж за Првата лига каде што со -1 бод му е и Брегалница која исто така се бори за оваа позиција.


 

Кожуф – Брегалница 0-1

Тиквеш – Беласица 0-5

Победа Валандово – Осогово 3-5

Борец – Плачковица 3-0

Каменица Саса – слободна


ТАБЕЛА: Беласица 55 бода, Борец 47, Брегалница 46, Кожуф 34, Тиквеш 31, Плачковица 27, Саса 22, Осогово 19, Победа Валандово 10 бода.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза