ИЊЕВО: ТАТКО СИ ГО ПРЕТЕПА СИНОТ- СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

Како што пренесува порталот Струмица Денес, Секторот за внатрешни работи од Струмица поднесе кривична пријава против 55- годишник од село Горно Ињево-радовишко поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

 

На 25.05.2018 година околу 17,00 часот во село Горно Ињево во близина на куќата на С.К. татко на пријавениот, во вербална расправија пријавениот физички го нападнал С.К. при што му нанел тешки телесни повреди.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза