КОНЕЧНА ТАБЕЛА ОД РЕГУЛАРНИОТ ДЕЛ НА РАКОМЕТНОТО ПРВЕНСТВО ВО ПЛЕЈАУТ-ГРУПАТА

Последното коло заврши, а и регуларниот дел од првенството во Плејаут завршницата. Суперлига и наредната година ќе ја сочинуваат екипите кои обезбедија опстанок: РК Радовиш, РК Борец, РК Вардар Јуниор и РК Прилеп, додека so бараж-натпревар со второпласираната екипа од Првата лига ќе игра и екипата на РК Металург 2.


Резултати од последното коло:

ГРК Борец -РК Вардар Јуниор  37:29 (18:16)

РК Металург 2 -РК Прилеп 2010  27:29 (11:14)

Слободна беше екипата на РК Радовиш


Конечна табела:

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.  БОД.
1.  РК Радовиш  16  12  2  2  38
2.  РК Борец  16  8  0  8  24
3.  РК Вардар Јуниор  16  6  2  8  20
4.  РК Прилеп  16  5  2  9  17
5.  РК Металург 2  16  5  2  9  17

About the author /


Related Articles

Временска прогноза