ППК „РАДОВИШ“ СО ПОБЕДА ПРОТИВ ППК „ВИНСПИН“ ОД ВИНИЦА

Вчера беше одиграно заостанатото IX-то коло од Втората Пингпонгарска Лига Југоисток на Македонија каде нашата екипа ППК „Радовиш“ ја пречека екипата на ППК „Винспин“ од Виница.

Нашите пингпонгари забележа убедлива победа од 4:0. За  ППК „Радовиш“ настапија: Марјан Крстев, Милчо Чачаров и Гоце Димоски.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза