РК РАДОВИШ СО УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА ОД „ПЛЕЈ АУТ“ ЗАВРШНИЦАТА

Ракометарите на РК Радовиш во саботата остварија уште една победа по ред во Плеј Аут завршницата од оваа сезона. Нашиот тим со младискиот состав успеа да го совлада РК Прилеп кој и те како му беа потребни бодови во Радовиш за да го избегне бараж натпреварот кој е за опстанок во оваа Супер ракометна лига.

Ракометниот клуб Радовиш уште на почетокот го обезбеди опстанокот во лигата, рутрински одигрувајки го овој натпревар со најмладите ракометари кои извојуваа уште една победа. 


 

РК РАДОВИШ – РК ПРИЛЕП   33:30 (15:11)

Сала: СРЦ „25 Мај“ во Радовиш. Гледачи: 400. Судии: Виктор Андонов и Стојанче Јовановски од Скопје. Делегат: Васил Чавдаров од Богданци.

РАДОВИШ: С. Спасов, Авалаџиски, Илиев 3, Марков 1, Трајанов 3, А. Спасов 1, Долдуров 4, Ѓорѓиев, Постолов 3, Соколов , Јованов 1, Симиќ 4, Ристов 2, Мајиќ 7, Јованов 3, Спасков 1.

Седмерци: 1/3, Исклучувања: 4 мин.

ПРИЛЕП: Димоски, Трајкоски 2, Јосески 1, Нешкоски 1, Тодески 10, Сврпинов, Стојаноски, Крстески, Шокоски 7, Симоноски 1, Бозароски 7, Трајкоски, Орданоски, Ангелески.

Седмерци: 4/4, Исклучувања: 2 мин.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза