ФК ДЕТОНИТ ШАМПИОН ВО ТРЕТАТА ЛИГА

Екипата на ФК Детонит во неделното гостување во Удово кај екипата на ФК Младост ја потврди доминацијата од оваа сезона и шампионската титула без ниту еден пораз.

 

Со оваа победа од ФК Детонит е лидер на табелата и наредната сезона ќе го гледаме во Втората лига (Исток), каде што се очекува и градско дерби во Радовиш.

ФК МЛАДОСТ – ФК ДЕТОНИТ  2-5

Стрелци на головите за нашиот тим беа Антонио Лукаров 2, и Зоран Спасов 3 погодоци.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза