ШАМПИОНОТ ФК ДЕТОНИТ СО НОВА ПОБЕДА

ФК ДЕТОНИТ СО НОВА ПОБЕДА ПРОТИВ ФК ТИВЕРИЈА

Нова победа на две кола пред крајот на првенството на ФК Детонит Јуниор кој останува единствена екипа без пораз во првенството 2017/18 година.

ФК ДЕТОНИТ-ФК ТИВЕРИЈА 3:0 (1:0)
Стрелци на головите беа Мартин Ристов, Зоран Спасов и Даниел Бојчев со по еден погодок.

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза