26-ГОДИШНО МОМЧЕ ОД РАДОВИШКО ЗАГИНА ОТКАКО ПАДНАЛ ВО ПРОВАЛИЈА

Tракторист од радовишкото село Коџалија починал вчера отако со трактор паднал во провалија.

 

МВР соопшти дека Џ.М. (26) од с.Коџалија околу околу 16.00 часот додека орал нива во с.Супурге, изгубил контрола по што паднал во провалија и починал.

Смрт била констатирана од лекар, а увид на местото извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

 

Информираше МВР

About the author /


Related Articles

Временска прогноза