(Фото) РАДОВИШ ПОД ВОДА !

За неполн час Радовиш беше зафатен со силно невреме со обилни врнежи од град и дожд,  кое предизвика голем број на поплавени домови и објекти, како и штета на земјоделските посеви.

Епилог на денешното невреме со силниот ветер, турнатите дрвја, оштетениот коловоз, и предизвиканите штети низ целиот град.


Фотографии од граѓани.

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза