ФК ДЕТОНИТ ЗАПОЧНА СО ПОДГОТОВКИТЕ -ЈАНУШЕВ НОВ ТРЕНЕР НА ВТОРОЛИГАШОТ ДЕТОНИТ

Дебитантот во втората лига ФК Детонит започна со подготовките за следната сезона. Покрај новите засилувања со кој се комплетираше нашиот клуб веќе на клупата имаат нов тренер. 

Првата сезона во историјата на клубот како второлигаш, ФК Детонит од Радовиш ќе ја дочека со нов тренер на клупата во името на искусниот Ратко Јанушев.

Во желбата за што подобра подготовка на тимот за дебитантската второлигашка сезона Јанушев, кој е поранешен тренер на Беласица, Хоризонт Турново, Плачковица и бројни домашни прволигашки екипи, сега доаѓа на чело на радовишкиот тим.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза