ОДИГРАН ПРВИОТ КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР НА ФК ДЕТОНИТ

Во Саботата ФК Детонит го одигра првиот контролен натпревар како дел од летните подготовки со ФК Саса во Македонска каменица на кој ремизираше 1-1. Единствениот гол за Детонит го постигна Александар Василев.

ФК Саса – ФК Детонит 1-1 (1-0)

Тимот од Радовиш во подготвителниот период ќе одигра уште неколку натпревари пред почетокот на сезоната, следен е против младинскиот тим на Академија Пандев на 18. јули, а потоа следи и пријателскиот натпревар со српскиот Трајал од Крушевац на 22. јули.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза