ВТОРОЛИГАШИТЕ ВИКЕНДОВ ПО ПРВИТЕ БОДОВИ ЗА ОВАА СЕЗОНА

Втората лига-исток продолжува со натпреварите во сабота 25 август.

Нашите два второлигашки клуба после несреќните порази во првото коло во саботата ќе атакуваат за првите бодови од оваа натпреварувачка сезона.

ФК Плачковица на Градскиот стадион во Радовиш го игра натпреварот против екипата на ФК Тиквеш од Кавадарци, а додека ФК Детонит гостува во Гевгелија на ФК Кожуф.


 

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК

Резултати од минатото 1-во коло: Кит Го – Плачковица 1-0, Вардар Неготино – Брегалница 1-4, Тиквеш – Кожув 0-0, Каменица Саса – Партизан Обршани 2-3, Детонит јуниор – Борец 0-1

 

 

 


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза