КАДЕТИТЕ НА РК РАДОВИШ СО УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА

Кадетската екипа на РК Радовиш денес со уште една убедлива победа против екипата на РК Филип Вардар од Прилеп.

Младите ракометари на РК Радовиш, беа супериорни и во овој натпревар против врсниците од Прилеп, единствена светла точка во текот на целиот натпревар гостите ја имаа со изедначувањето 13-13 во текот на првото полувреме, со што нашите ракометари заминаа на пауза од 3 гола предност 18-15.

Второто полувреме продолжи со исто темпо, дозволувајки му на противникот да изедначи уште еднаш на 19-19, но крајот на натпреварот беше во знак на ракометарите на РК Радовиш.

 

Овој натпревар беше од Кадетската лига се играше во Спортската сала во Радовиш.

РК РАДОВИШ-РК ФИЛИП ВАРДАР (кадети) 36-31, (18-15)

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза