КАДЕТИТЕ НА РК РАДОВИШ СУПЕРИОРНИ ВО ВТОРОТО КОЛО

Кадетската екипа на РК Радовиш вечерва оствари убедлива победа против екипата на РК Младост од Богданци.

Нашите млади ракометари ја декласираа противничката екипа совладувајки ја со резултат 28-18, полувреме 12-09.

По лошиот старт на нашите кадети со поразот во Делчево во првото коло од екипата на РК Делчево Вардар, вечерва одиграа одлична игра на теренот.

Овој натпревар беше од второто коло од Кадетската лига се играше во Спортската сала во Радовиш.

 

 РК РАДОВИШ-РК МЛАДОСТ (кадети) 28-18, (12-09)

 


 
 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза