НАТПРЕВАРИТЕ ОД ВТОРАТА ЛИГА ПРОДОЛЖУВААТ УТРЕ

Второлигашките натпревари продолжуваат утре со вонредното-заостанато коло кој беше одложено поради обврските на Македонската репрезентација.

ФК Детонит  гостува во Кавадарци на екипата на ФК Тиквеш, додека ФК Плачковица го игра натпреварот со ФК Борец на домашен терен, натпреварите започнуваат во 15.30 часот.

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза