СОНЧЕВО И ТОПЛО СО ТЕМПЕРАТУРА ДО 30 СТЕПЕНИ

Утринските температури ќе се движат од 8 до 19 степени, а дневите од 25 до 31 степени. УВ индексот ќе биде 7. 

 

Во следните денови следува период на претежно стабилно, суво и релативно топло време, но локално не е исклучена изолирана појава на краткотраен дожд. Температурата на воздухот ќе има тенденција на благ пораст.

 


 
 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза