ВТОРОЛИГАШИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ НА 15 СЕПТЕМВРИ

Нашите два клуба кои претходното коло го одиграа градското дерби во Радовиш,  продолжуваат со натпреварите во Втората фудбалска лига (Исток) во четвртото коло на 15 септември со темини од 15.30 часот.

Овој термин е закажан и поместено едно коло поради настапите на Македонската репрезентација, па затоа место термините 8/9 септември се закажани 15/16 септември.


ФК Детонит гостува во Неготино каде што ќе го одигра натпреварот против ФК Вардар Неготино.

ФК ВАРДАР НЕГОТИНО – ФК ДЕТОНИТ 
Сабота 15.09.2018 година. Почеток 15.30 часот.
Градски стадион Неготино


ФК Плачковица во 4-то коло ја дочекува екипата на ФК Каменица Саса, натпреварот ќе се одигра на градскиот стадион во Радовиш, во Сабота (15.09.2018 год.) со почеток од 15:30 часот. 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза