МЛАДИНЦИТЕ НА РК РАДОВИШ ИМ ОДРЖАА ЛЕКЦИЈА НА ВРСНИЦИТЕ ОД РК ВАРДАР

Во вечерашниот дуел од 3-то коло во Младинската ракометна лига, нашите надежни ракометари им одржаа лекција на врсниците од РК Вардар.

Во еден возбудлив натпревар покажаа дека оваа сезона се супериорни и дека нема да дозволат никакво изненадување. Иако имаа предност на полуврме РК Вардар не успеа да го фати ритамот на нашите ракометари кои играа од срце и на крајот со последниот свиреж на сирената го постигнаа победоносниот гол.

Честитки за борбената игра и прекрасниот натпревар.

Младинци: РК РАДОВИШ-РК ВАРДАР 19:18  (8-9)

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза