МЛАДИНЦИТЕ НА РК РАДОВИШ НЕ УСПЕАА ПРОТИВ РК РАБОТНИЧКИ

Младинската екипа на РК Радовиш не успеа да оствари уште една победа.

Во натпреврот од последното коло во младинската конкуренција од есенскиот дел на првенството нашите млади надежни ракометари претрпеа пораз од врсниците на РК Работнички од Скопје.

 

РК РАДОВИШ – РК РАБОТНИЧКИ 25-33 (12-15)

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза