ППК „РАДОВИШ“ СО МОЖНОСТ ДА ИЗБОРИ ПЛАСМАН ВО СУПЕР ЛИГАТА НА МАКЕДОНИЈА

Во Недела на ден 25.11.2018 година ќе се одигра последното коло кое е и најголемо дерби за првата позиција во Првата Пингпонгарска Лига на Македонија со што се обезбедува директен пласман во Супер Лигата која по ранг е и најквалитетно натпреварување во нашата земја, каде нашата екипа ќе и гостува на директниот конкурент и моментален лидер на Првата Лига екипата на ППК „Кочани“ од Кочани

ППК „Кочани“ заедно со нашата екипа се единствените две екипи без пораз во досегашниот дел од првенството.

Се очекува возбудлив дуел и нека победи подобриот. Натпреварот ќе се одигтра во Основното Училиште Малина Поп Иванова во Кочани. 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза