ПРОДОЛЖУВАТ НАТПРЕВАРИТЕ НА НАШИТЕ ФУДБАЛСКИ ВТОРОЛИГАШИ

Фудбалерите на ФК Детонит утре со почеток од 13.30 часот, на Градскиот стадион во Радовиш ќе го одиграат натпреварот од 11 коло против екипата на ФК Кожуф од Гевгелија. Во овој натпревар „Детонитци“ влегуваат смело со надеж за освојување на бодови и едно изненадување против фаворитот ФК Кожуф.

Имајки предвид дека поразот во првиот круг во Гевгелија беше сведен на неколку некоретни одлуки на делителите на правдата и голем број на нереализирани шанси. Останува утре играчите на ФК Детонит да им се реваншираат за “несреќниот пораз“.

Од управата упатуваат покана до публиката утре заедно да се проследи овој натпревар и да им дадеме поддршна на нашите фудбалери.


Втора фудбалска лига (Исток)
ФК ДЕТОНИТ – ФК КОЖУФ

Сабота 02.11.2018 година, со почеток од 13.30 часот, на Градскиот стадион во Радовиш, ФК Детонит ќе биде домаќин на екипата од Гевгелија, ФК Кожуф

Покана до сите љубители на спортот и фудбалот, заедно да го проследиме овој натпревар и ги бодриме нашите фудбалери.


ФК Плачковица во утре гостува во Кавадарци, кај екипата на ФК Тиквеш.

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза