СЕНИОРИТЕ НА РК РАДОВИШ УТРЕ ВО ДУЕЛ СО РК ПРОЛЕТ, КАДЕТИТЕ ВЕЧЕРВА ПРОТИВ ВРСНИЦИТЕ ОД РК МАКАЛОВСКИ

Сениорската екипа на РК Радовиш утре во СРЦ „25 мај“ во Радовиш, ќе го одигра натпреварот со РК Пролет. Од управата на РК Радовиш упатуваат повик до сите љубители на ракометот и спортот заедно утре да го бодриме нашиот клуб до уште една победа во овогодишниот систем на натпреварување.


Супер ракометна лига на Македонија
РК РАДОВИШ – РК ПРОЛЕТ

Срц 25 мај, Радовиш – Сабота 03.11.2018 год. Почеток 18.00 часот.
Натпревар од 7-то коло во Супер ракометната лига на Македонија.


Вечерва (Петок 02.11.2018 , година, Кадетската екипа на РК Радовиш ќе биде домаќин на РК Макловски , натпреварот е закажан за 20.00 часот.

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза