СЛЕДУВА УШТЕ ЕДЕН БОГАТ СПОРТСКИ ВИКЕНД

И овој викенд радовишани ќе можат да уживаат во богатиот спортски викенд.

Започнуваме со второлигашите – во сабота ќе се одигра редовното 13-то коло од Вторат фудбалска лига на Македонија. ФК Детонит на домашен терен со почеток од 13.оо часот ќе го одигра натпреварот против екипата на Вардар од Неготино.

ФК ДЕТОНИТ – ФК ВАРДАР
Втора фудбалска лига (Исток)

Сабота 17.11.2018 година, со почеток од 13.00 часот, на Градскиот стадион во Радовиш, ФК Детонит ќе биде домаќин на екипата од Неготино, ФК Вардар.


ФК Плачковица гостува во Македонска Каменица кај Саса.


Ракометарите на РК Радовиш во Сабота со почеток од 17.00 часот ја пречекуваат екипата на Вардар Јуниор. Младинците на РК Радовиш овој викенд гостуваат.

РК РАДОВИШ – РК ВАРДАР Јуниор
Супер ракометната лига на Македонија натпревар од 10-то коло.

Срц 25 мај, Радовиш – Сабота 17.11.2018 год. Почеток 17.00 часот.


Девојките од ЖФК Плачковица исто така гостуваат оваа коло.

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза