РК РАДОВИШ ВО НЕДЕЛА ВО ПОСЛЕДНИОТ ДОМАШЕН НАТПРЕВАР ОД ПОЛУСЕЗОНАТА

РК РАДОВИШ – РК ПРИЛЕП

09.12.2018 – Недела – 18:00 часот
СРЦ 25 Мај

ХУМАНИТАРЕН НАТПРЕВАР 
„Заедно во Недела да изиграме за малата Стефанија“

РК Радовиш и овој натпревар ќе го посвети на малата Стефанија, сите посетители и љубители на спортот и ракометот кои сакаат да го проследат и донираат своеволно ќе можат да помогнат на малата Стефанија донирајки кај дечињата од ОО „Црвен Крст“ од Радовиш кои ќе бидат во спортската сала.

 

 


About the author /


Related Articles

Временска прогноза