ВЛАДИКАТА ИЛАРИОН ОТСЛУЖИ СВЕТА АРХИЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА ВО РАДОВИШ

Денес 09.01.2019 година, на празникот на Св. архиѓаконот и првомаченикот Стефан, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од радовишкото архиерејско намесништво, во црквата посветена на „Св. пр. Илија“ во Радовиш, отслужи Света Архиерејска Литургија.

На крајот од светата литургија Митрополитот г. Иларион произнесе содражајна и поучна беседа.

 

 

 

 


 About the author /


Related Articles

Временска прогноза