РК РАДОВИШ ГИ ЗАПОЧНА ПОДГОТВКИТЕ ЗА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА

РК Радовиш од вчера и официјално ги започна подготовки за пролетниот дел до сезоната.

Играчите вчера го имаа првиот собир на прозивката на тренерот Љупчо Мијалов во СРЦ „25 Мај“ во Радовиш.

Во подготвителниот период е предвидено РК Радовиш да одигра и неколку пријателски натпревари пред и официјално да започнат со пролетниот дел до сезоната во Супер лигата.

 

   

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза