ТЕМПЕРАТУРИ ДО МАКСИМАЛНИ 8, СО ВРНЕЖЛИВИ ДЕНОВИ ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА

Денес ќе биде променливо облачно со појава на магла по одделни котлини, и со повремени локални врнежи од дожд.

Максималните дневни температури ќе се движат во Радовиш до 4 степени,  1 во Берово, 2 во Маврово, 5 во Скопје, 6 во Охрид И Прилеп до 8 степени во Дојран.  Во наредните денови се очекува променливо облачно време со поверемни локални врнежи од дожд на пониските места и снег на повисоките места и планините.

Во втората половина од неделата врнежите се очекува да бидат пообилни.

Временска прогноза до крајот на неделата за Радовиш:

 

   

 

 

 

About the author /


Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Временска прогноза