МЛАДИНЦИТЕ НА РК РАДОВИШ НЕ УСПЕАА ПРОТИВ РК ОХРИД

Младинската екипа на РК Радовиш вечерва го одигра првиот натпревар од продолжетокот на првенството против РК Охрид.

Наште млади ракометари не успеаа денес во динамичниот натпревар, со многу постигнати голови. Да се надеваме дека во следните натпревари ракометарите на РК Радовиш ќе покажат подобра игра и ќе не израдуваат со победа.

РК РАДОВИШ – РК ОХРИД 24-38 (11-18)

 

(фото) Младинци: РК РАДОВИШ – РК ОХРИД

 

 

 

   

About the author /


Related Articles

Временска прогноза