МЛАДИНЦИТЕ НА РК РАДОВИШ УБЕДЛИВИ ПРОТИВ РК ЈУНИОР

Младинската екипа на РК Радовиш, го одигра првенствениот натпревар со екипата на РК Јуниор од Кисела Вода.

Нашите млади ракометари остварија убедлива победа не дозволувајки им на гостинските играчи да доминираат во овој натпревар, со одлична ефективност постигнувајки 35 погодоци.

 

РК РАДОВИШ – РК ЈУНИОР 35-30 (19-12)

ФОТО ГАЛЕРИЈА

  

 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза