ФК ПЛАЧКОВИЦА ОДИГРА КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР СО ФК КИТ-ГО

ФК Плачковица вчера одигра уште еден контролен натпревар пред стартот на пролетниот дел од сезоната, во Штип се играше натпреварот со ФК Кит-Го од Пехчево.

Овој натпревар надовестува една нова подобра полусезона на ФК Плачковица, со новиот стручен штаб забележителен беше напредокот во играта и позитивната атмосфера меѓу играчите и раководството.

Екипата на ФК Кит-Го е една од претендентите за восока позиција во лигата и бараж натпревар за влез во Првата лига.

 

ФК Кит-Го – ФК Плачковица  0-0

 

 

  

 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза