КАДЕТИТЕ НА РК РАДОВИШ СО ПОБЕДА ГО ЗАПОЧНАА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО

Кадетите на РК Радовиш го одиграа првиот натпревар од пролетниот дел на првенството. Во Срц „25 мај“ беше одигран натпреварот против екипата на РК Вардар од Делчево.

Нашите млади ракометари остварија победа, во еден динамичен и борбен натпревар.

РК РАДОВИШ – РК ВАРДАР ДЕЛЧЕВО 29-26 (14-15)

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА

  

 
 
Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Временска прогноза