ОДЗЕМЕНИ МАРИХУАНА, НЕЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ И ПАРИ ОД ЖИТЕЛИ НА СЕЛО БУЧИМ

По судска наредба, полициски службеници извршиле претреси во домовите на две лица од село Бучим.

 При претресите биле пронајдени и одземени пари – различни валути, муниција за ловно оружје и марихуана.

Едниот бил лишен од слобода и задржан во полициската станица Радовиш. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

  

 
 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза