ФК ПЛАЧКОВИЦА СО УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА ОД КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР

Нашата ФК Плачковица одигра уште еден контролен натпревар пред стартот на вториот дел на сезоната, во Виница се го одигра контролниот натпревар во ФК Слога.

Играчите и новиот тренер во овој натпревар ја поставуваа стратегијата за претстојните натпревари од првенството кои започнуваат наредниот викенд

Првото полувреме беше со три постигнати погодоци каде што нашиот тим имаше водство од 1-2, во вториот дел беше постигнат уште еден гол за ФК Плачковица.

ФК Слога – ФК Плачковица  1:3 (1:2)

 

  

 
Related Articles

Временска прогноза