НАШИТЕ ВТОРОЛИГАШИ ВО НАТПРЕВАРИ НА ГОСТИНСКИ ТЕРЕН

Продолжува натпреварувањето во Втората фудбалска лига (Исток), оваа сабота нашите второлигаши ќе одиграт натпреаври на госински терен.

ФК Плачковица утре во 22 коло од Втората фудбалска лига, го игра натпреварот на гостински терен против екипата на ФК Партизан од Обршани.

ФК ПАРТИЗАН – ФК ПЛАЧКОВИЦА
Сабота 20.04.2019 год.
Почеток 16.00 часот.


ФК Детонит утре гостува во Штип на домашната екипа ФК Брегалница, во натпревар од третиот круг натпреварување во Втората фудбалска лига (Исток).

ФК БРЕГАЛНИЦА – ФК ДЕТОНИТ
Натпреварот е закажан во 16.00 часот.
Сабота 20.04.2019 год.

 
 
 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза