РК РАДОВИШ СУПЕРИОРЕН ВО ВЕЛЕС

РК Радовиш денес гостуваше во Велес, и го одигра натпреварот со домашната екипа РК Борец.

Овој натпревар беше од Плеј-Аут завршницата од Супер ракометната лига.

РК БОРЕЦ – РК РАДОВИШ  24-41 (10-24)

Во овој натпревар тренерот Љупче Мијалов им даде шанса на голем дел од младинците да го одиграт овој натпревар, со што успеаа да извојуват значајна и голема победа.

 

 
 
 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза