РК РАДОВИШ СУПЕРИОРЕН ПРОТИВ РК ПРИЛЕП

Победа на РК Радовиш во денешниот натпревар од Плеј-Аут завршницата во Супер ракометната лига.

Првото полувреме нашите ракометри го одиграа супериорни постигнувајки дури, 25 погодоци. Вториот дел тренерот Љупче Мијалов им даде шанса на голем дел од младинците на нашиот клуб, но и нашите млади надежи одиграа одлично постигнувајки уште 18 погодоци.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

 

РК РАДОВИШ – РК ПРИЛЕП 43-34 (25-15)

 

 
 
 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза