ВЕЧЕРВА СЕ СЛУЧИ ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ ДАМЈАН-СООБРАЌАЈОТ БЕШЕ ПРЕНАСОЧЕН

Во 19 часот и 40 минути на магистралниот пат Радовиш-Штип, кај селото Дамјан се случила сообраќајка.

Поради сообраќајната незгода сообраќајот беше пренасочен преку стариот пат од 19:40 часот до 21:40 часот.

Од АМСМ информираат дека сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип кај селото Дамјан е нормализиран.

Се очекуваат детали за несреќата.

  

 
 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза