УТРОВО СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ШТИП-РАДОВИШ

Утрово сообраќајка на патот Штип-Радовиш, целосно затворен патот

Сообраќајка ова утро во 7 часот и 15 минути, според податоците на Автомото сојузот на Македонија, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш.

Поради несреќата во прекин беше  патот во двата правци, а засега нема податоци за тоа како дошло до несреќата и дали има жртви или повредени.

Се очекуваат детали.

 

 
 
 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза