ФК ПЛАЧКОВИЦА РЕМИЗИРАШЕ СО ЛИДЕРОТ ФК БОРЕЦ, ФК ДЕТОНИТ ПОРАЗЕН ОД ФК КИТ ГО

Денес беше одиграна 20 коло од Втората фудбалска лига (Исток), од третиот круг на натпреварување.

ФК Плачковица денес на Градскиот стадион во Радовиш го одигра натпреварот против лидерот на табелата и веројатно новиот прволигаш ФК Борец од Велес.

Нашите фудбалери треба да жалат што не успеаа да ја совладат екипата на ФК Борец, кои во овој натпревар доминираа и покажаа дека заслужија да ги освојат трите посакувани бодови.

Може да се констатира дека имаше и една неправда од недосуден пенал за нашата екипа во 90 минута, а исто така фудбалерите на Плачковица не упеаа да реализираат уште една чиста шанса за постигнување на гол во самиот финиш од натпреварот.

ФК ПЛАЧКОВИЦА – ФК БОРЕЦ 0-0

ФОТО ГАЛЕРИЈА


ФК Детонит денес гостуваше во Пехчево, на домашната екипа ФК Кит Го.

Овој натпревар Детонитци треба да го запомнат затоа што понекогаш спортската среќа не е на страната на таа екипа која што има иницијативи и добра игра во текот на натпреаварот, потребна е и реализација. Нашата екипа ја имаше таа иницијатива преку целиот натпревар но не успеаа да реализираат, затоа домаќинот преку нашите грешки постига три погодоци и ги освои бодовите.

ФК КИТ ГО – ФК ДЕТОНИТ 3-0 (1-0)

Следното коло ќе биде едно големо градско дерби на нашите второлигаши, на Градскиот стадион во Радовиш ќе ги одмерат силите ФК Детонит и ФК Плачковица.

 

 

 
 
 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза