ФК ПЛАЧКОВИЦА УБЕДЛИВА ВО ДЕНЕШНИОТ НАТПРЕВАР

ФК Плачковица денес во еден тежок натпревар за играње поради обилните врнежи од дожд пред почетокот, и во текот на натпреварот ја совлада екипата на ФК Вардар од Неготино.

Првото полувреме започна со серијата голови уште во седмата минута, вториот погодок беше постигнат во 29 минута со што се отиде на паузата.

Второто полувреме беше уште потешко за играње, влажниот терен не претстави проблем за нашите фудбалери постигувајки уште три погодоци, во 17, 23, и 43 минута од второто полувреме.

ФОТО ГАЛЕРИЈА


РЕЗУЛТАТИ – 23. КОЛО
Тиквеш – Кит Го 3-2
Плачковица – Вардар Неготино 5-0
Кожуф – Брегалница 2-3
Борец – Каменица Саса 6-0
Детонит јуниор – Партизан Обршани 5-0

 

 
 
 
About the author /


Related Articles

Временска прогноза