ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ФК ДЕТОНИТ, ПЛАЧКОВИЦА ПОРАЗЕНА ОД ФК КИТ-ГО

ФК Детонит забележа една голема победа во 25 коло од Втората фудбалска лига (Исток) како домаќин во Дојран, против ФК Вардар од Неготино.

Во текот на целиот натпревар „Детонитци“ одиграа одлично, постигнувајки четири погодоци значајни за освојување на трите посакувани бодови, Гокшен Лиманов беше стрелец на два погодоци, исто така и Андреј Симевски постигна два погодоци за нашиот тим.

ФК ДЕТОНИТ – ФК ВАРДАР  4-2 (2-1)


ФК Плачковица на Градскиот стадион во Радовиш беше совладана од ФК Кит-Го од Пехчево со резултат 0-4, полувреме 0-1. 

ФК ПЛАЧКОВИЦА – ФК КИТ-ГО 0-4 (0-1)

ФОТО ГАЛЕРИЈА 
 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза