НАТПРЕВАРИ ОД 25 КОЛО ВО ВТОРАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА

Во сабота нашите второлигашки екипи ќе ги одиграат натпреварите од 25 коло во Втората фудбалска лига.

Бидејки нашите два клуба во оваа коло од третиот круг на разигрување се домаќини, и според правилата на ФФМ последните три кола потребно е да се одигруваат во истиот предвиден термин, ФК Детонит својот натпревар како домаќин ќе го одигра во Дојран на Градскиот стадион.

ФК ПЛАЧКОВИЦА – ФК КИТ-ГО
Натпревар од 25 коло во Втората фудбалска лига.

Градски стадион Радовиш
Почеток 16.30 часот.
Сабота 11.05.2019 год.


ФК Детонит во Сабота 11.05.2019 година, како домаќин 25 коло од Втората фудбалска лига ќе го одигра во Дојран против екипата на ФК Вардар од Неготино.

ФК ДЕТОНИТ – ФК ВАРДАР
Градски стадион Дојран
16.30 часот.

Да им посакаме успешни натпревари на ФК Плачковица и ФК Детонит, со желби за освојување на нови три бодови во саботните натпревари.

 
 
 
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза