РАКОМЕТАРОТ НА РК РАДОВИШ ИВИЦА ИЛИЕВ УБЕДЛИВО НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ

Ивица Илиев покажа дека сезонава немаше конкуренција. 92 гола постигнати на осум меча беше убедливо најдобар и во Плеј-Аут завршницата и целосна доминација на теренот.

Голгетерот во Ракометната лига Ивица Илиев официјално останува член на РК Радовиш и во следната натпреварувачка сезона. Договорот беше потпишан на уште една сезона со што Илиев повторно ќе ја има клучната карика во нашиот тим.

Да ги спомнеме и  184 гола во регуларниот дел добиваме 276 гола која огромна бројка. 


  СТРЕЛЦИ 

92 – Ивица Илиев (РК Радовиш)

84 – Лазар Стојанов (РК Борец)

59 – Евгениј Темелковски (РК Прилеп)

59 – Божидар Симиќ (РК Радовиш)

52 – Кристијан Ристов (РК Радовиш)

52 – Александар Тренчески (РК Струга)

53 – Иван Тасески (РК Охрид)

51 – Дејан Кукуловски (РК Вардар јуниор)

48 – Бобан Блажески (РК Охрид)

47 – Владимир Трајкоски (РК Прилеп)

47 – Стефан Крстевски (РК Вардар јуниор)

 

 

 


 

  

About the author /


Related Articles

Временска прогноза