„AНДРЕА ЗАПОЧНА ДА БЕСНЕЕ“, НАЈАВИ ЗА СИЛНО НЕВРЕМЕ ОД ЦИКЛОНОT АНДРЕА!

Се најавува невреме во Македонија. Циклонот Андреа веќе почна да беснее, а носи ветер, дожд и грмотевици.

Според метеоролозите невреме има во Охрид.

Циклонот моментално е најсилен во јужните делови на Италија и во Јонското море, а Македонија најпогодена според метеоролозите ќе биде денеска, за кога се очекуваат поројни дождови проследени со силен ветер и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни и застапени во форма на невреме проследено со интензивен пороен дожд, силни грмежи, силен ветер и појава на град.

Обилните дождови денеска го погодија северозападниот дел на Босна и Херцеговина, а во Приедор и Босански Нови се излија локалните реки.


 
 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза