АЕРОБИК НА ОТВОРЕНО: „100-ТИНА РЕКРЕАТИВЦИ ОД РАДОВИШ И СТРУМИЦА“ ВЧЕРА ВЕЖБАА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК

Речиси 100-тина рекреативци од Струмица и Радовиш, предводени од членовите на аеробик и пилатес клубот Go Fit и аеробик клубот Сенсеи од Радовиш вчера вежбаа на отворено во градскиот парк во Струмица.

Случајните посетители беа сведоци на еден уникатен тренинг по аеробик, а дел од нив спонтано се приклучија на групата вежбачи. Инструкторот Елена Илков ја водеше групата во еден заеднички весел и позитивен ритам. 

Овој настан беше во рамките на Струмица Опен Фест кој месец јуни е во знакот на спортот, а од синоќа започнаа аеробик тренинзите на отворено. 

AMADEUS @Базен Д Клуб Радовиш

АМАДЕУС БЕНД – Мега концертОтварање на Летната сезона „Комплекс #ДКлуб“22.06.2019 година.Влезниците веќе се во продажба!Информации 032634454, 078868782

Gepostet von Рибен Ресторан Д Клуб – The Club – Радовиш am Freitag, 17. Mai 2019 


 

  
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза